EN
GRĮŽTI
Nuotrauka - Norbert Tukaj

70. Žemės ūkio ekonomikos institutas ir skaičiavimo centras | LAEI

Autoriai

ARCHITEKTAS – V. E. Čekanauskas, KONSTRUKTORIAI – R. Jakas, J. Šivys. SIENINĖ TAPYBA „Mūsų kraštas“ - dailininkė S. Veiverytė-Liugailienė ir jos mokinės A. Banytė, N. Daškova. VITRAŽAI – A. Dovydėnas. SKULPTŪRA pastato išorėje – G. Jokūbonis, 1971-1978 m.

Apie pastatą

Laužyto plano ir keistos formos pastatas, priderintas prie sudėtingo siauro šlaito reljefo ir judrios gatvės, užstoja padriką aplinkinę architektūrą. Jo fasadų estetiką kuria aptakių formų laiptinės bei suporuotos siauros langų juostos, vertikaliai skaidančios beveik aklinus stačiakampius. Pastatas vertingas dėl griežtų ir plastiškų formų žaismo bei sėkmingo architektūros pritaikymo prie sudėtingo reljefo.

Vykstant „Open House Vilnius“, nepraleiskite progos užsukti į pastato vidų ir pamatyti interjero puošmeną – dailininko Algirdo Dovydėno vitražus, ir 240 m² dydžio į Kultūros vertybių registrą įtrauktą sieninės tapybos kūrinį „Mūsų kraštas“.

Nenustebkite, jei vaikščiodami šio pastato tiesiais koridoriais, iš pirmo aukšto staiga pateksite į trečią ir patirsite keistą „teleportacijos“ jausmą.

Lankymo laikas

2019 m. balandžio 27 d. šešt. 10:00–20:00 val.
2019 m. balandžio 28 d. sekm. 10:00–18:00 val.

Ekskursijos vyks kas 30 min., ekskursijos trukmė 45 min. Paskutinė ekskursija šešt. 19:15 val., sekm. 17:15 val.

Kaip nuvykti?

Artimiausios stotelės - Pamėnkalnio, Juozo Tumo-Vaižganto, M. K. Čiurlionio.

Adresas

V. Kudirkos g. 18
  • 25