EN
GRĮŽTI
Nuotrauka - Norbert Tukaj

33. LR Kultūros ministerija

Autoriai

ARCHITEKTAS – K. Korojedovas, 1901 m. REKONSTRUKCIJOS ARCHITEKTAS – rekonstruotas pagal A. Kunigėlio projektą, 1971 m.

Apie pastatą

Net ir labai skubant judria Basanavičiaus gatve, sunku nepastebėti puošnių I. Bunimovičiaus rūmų – dabartinės LR kultūros ministerijos. Pagrindinis fasadas traukia akį harmonija ir prabanga. Akylas praeivis tikriausiai jau pastebėjo spalvingus lubų lipdinius ir įmantrius šviestuvus, tačiau šis pastatas slepia kur kas daugiau.
Čia aukštais koridoriais kasdien skuba ministerijos darbuotojai. Nuolat varstomos įsprūdinės, drožiniais puoštos durys, o reprezentacinėse salėse vyksta pasitarimai. Žavi puošnūs lubų lipdiniai, paauksuotos detalės, glazūruotų koklių krosnys, intarsija puoštas parketas. Gyvenimas verda aplink pagrindinę pastato ašį – centrinę laiptinę, puoštą dailininko Kazimiero Morkūno vitražais.

Pastato istorija ne mažiau spalvinga negu jo savininko. I. Bunimovičius – pirklys, bankininkas, filantropas, labdarys ir visuomenininkas. Dalyvavo daugybėje veiklų, projektų. I. Bunimovičius buvo didelės šeimos galva – turėjo 10 vaikų, buvo vienas iš bendruomenės lyderių. Pagal jo užsakymą įgyvendinti modernūs sprendimai lėmė, kad pastatas turėjo daug skirtingų funkcijų. Pastate buvo nuomojami butai, veikė įvairūs pagalbos komitetai, radijas, vyko pokyliai ir paramos renginiai, buvo įsikūręs muziejus. Ekskursijoje galėsite susipažinti su įsimintinos architektūros pastatu ir permaininga jo istorija.

Lankymo laikas

2019 m. balandžio 27 d. šešt. 10:00–18:00 val.
2019 m. balandžio 28 d. sekm. 10:00–18:00 val.

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 45 min. Paskutinė ekskursija šešt. ir sekm. 17:00 val.

Kaip nuvykti?

Artimiausios stotelės – Algirdo, Reformatų, Trakų.

Adresas

J. Basanavičiaus g. 5
  • 25