EN
GRĮŽTI
Nuotrauka - Norbert Tukaj

51. Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia ir bernardinių vienuolynas

Autoriai

ARCHITEKTAS - nežinomas, 1594-1629 m. RESTAURACIJOS IR REKONSTRUKCIJOS ARCHITEKTAI - „Archinova": Antanas Gvildys, Aušra Gvildienė, Ilja Makarovas, 2008 m.

Apie pastatą

Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir bernardinių vienuolyno ansamblis – retas renesanso ir ankstyvojo baroko architektūros pavyzdys Lietuvoje. XVII a. pr. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kanclerio Leono Sapiegos iniciatyva pastatyta elegantiška bažnyčia tapo Sapiegų šeimos mauzoliejumi.

Šalia bažnyčios esančiuose vienuolyno pastatuose gyveno seserys bernardinės, priėmusios griežtą klauzūrą. Vienuolyno patalpas joms buvo galima palikti tik per karą, marą ar gaisrą. Vienuolynas buvo uždarytas ir apleistas, bet iki šių dienų išliko ansamblio architektūros detalės, kurios liudija apie uždarą seserų bendruomenės gyvenimą.

Bažnytinio paveldo muziejus, po restauracijos įsikūręs dalyje buvusio vienuolyno patalpų, kviečia praverti šios uždaros erdvės duris per „Open House Vilnius“ savaitgalį!

Tai – išskirtinė galimybė ne tik apžiūrėti muziejaus lankytojams matomas ansamblio erdves, bet ir įprastai uždarytus bažnyčios bokštelius, įspūdingą palėpę su autentiškomis medinėmis stogo konstrukcijomis.

Lankymo laikas

2019 m. balandžio 27 d. šešt. 10:00–17:00 val.
2019 m. balandžio 27 d. šešt. 18:00–19:00 val.

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 30 min. Paskutinė ekskursija šešt. 18.30 val.

Kaip nuvykti?

Artimiausios stotelės – Dailės akademija.

Adresas

Šv. Mykolo g. 9
  • 20