EN
GRĮŽTI
Nuotr. iš ISM archyvo

7. ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

Autoriai

Pastatų statybos metai – XIV a., rekonstrukcija – 1761 m. pagal J.K. Glaubico projektą.

Apie pastatą

Ištaigingi bazilijonų vienuolyno ansamblio vartai pasitinka kiekvieną, kylantį Aušros Vartų gatve. Įėjus pro šiuos įspūdingus vėlyvojo baroko vartus, patenkama į Bazilijonų vienuolyno ansamblį, kuris po didelio gaisro, pradėtas rekonstruoti 1761 m. pagal architekto Jono Kristupo Glaubico projektą. XIV a. čia stovėjusi medinė švč. Trejybės cerkvė ir vienuolynas, kuriuos keitė mūriniai pastatai, vėliau į šią vietą atsikėlė bazilijonai unitai.

Bazilijonų vyrų vienuolynas per savo gyvavimo laikotarpį ne sykį keitė paskirtį. Jame buvo įrengtas kalėjimas, kuriame kalintas poetas A. Mickevičius ir 1831 m. sukilimo dalyviai, vėliau šiame pastate veikė Lietuvos dvasinė seminarija, o daugiau nei 40 metų – VGTU Elektronikos fakultetas. Nuo 2007 m. čia veikia ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, 2014 m.  duris atvėrė arklidžių/ratinės pastate (Arklių g.) įsikūrusi ISM Inovacijų bazė.

Visas architektūrinis ansamblis – įvairus, apimantis skirtingų laikotarpių objektus. Viename jų galima pamatyti ir Vilniaus miesto sienos fragmentą.

 

SPECIALUS RENGINYS  – PASKAITA

Balandžio 22d. 11.00–12.00 val. ISM Inovacijų bazė

KAS YRA TAVO KOMANDA ARBA KODĖL VERTA PUSRYČIAUTI MIESTE?

Komandinis darbas yra vienintelis būdas sėkmingai pasiekti bendrą tikslą. Paskaitoje kalbėsime, kaip įkvėpti, kurti ir suprasti vienas kitą, kaip kasdien mokytis ir mokyti, kokias kompetencijas būtina savyje ugdyti ir kaip svarbu gyventi įdomiai, nes taip, kaip gyveni, tą ir spinduliuoji. Pranešimas ir diskusija apie komandą, darbą drauge ir verslumą.

Pranešimą skaitys architektė Gilma Teodora Gilytė.

Gilma Teodora Gylytė profesinę karjerą pradėjo Rolando Paleko studijoje, kurioje ir susiformavo pagrindinės architektūrinės vertybės. Per pastaruosius 10 metų Gilma dirbo su įvairios paskirties ir dydžio projektais Olandijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Šveicarijoje. 2013 m. kartu su partneriais įkūrė „DO ARCHITECTS“, naujos kartos architektūros biurą Lietuvoje.

REGISTRACIJA Į PASKAITĄ

Lankymo laikas

2017 m. balandžio 22 d. šešt. 10:00–20:00 val.
2017 m. balandžio 23 d. sekm. 10:00–18:00 val.

Ekskursijos vyks kas 30 min. Paskutinė ekskursija šeš. 19 val., sek. 17 val.

Kaip nuvykti?

Artimiausios stotelės – Rūdninkų, Bazilijonų.

Adresas

Arklių g. 18.
  • 20

DĖKOJAME