EN
GRĮŽTI
Nuotr. L. Garbačiausko

6. Gaisrinė ir bendrosios pagalbos centras

Autoriai

ARCHITEKTAI – „L&G Projektai”, G. Vieversys, L. Tumynienė, A. Šablevičius, V. Stupak, D. Čipkus, KONSTRUKTORIUS – A. Urbas, 2012 m.

Apie pastatą

Raiškus ir draugiškas aplinkai pastatas iškilęs prie Šilo tilto Antakalnyje – tai gelbėtojų tvirtovė. Visada pasiruošusi padėti budi Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-oji komanda, o į netylantį pagalbos telefoną 112 atsiliepia kantrūs pagalbos centro darbuotojai. Dieną ir naktį čia verda gyvenimas.

Architektai projektavo pastatą taip, kad pro jo stiklines sienas atsivertų vaizdas į Neries upę, kuris padėtų darbuotojams atsipalaiduoti po įtempto ir intensyvaus darbo. Išraiškingą pastato charakterį pabrėžia beveik juodomis degto molio plokštėmis apdailinti fasadai ir raudoni ryškūs pagrindiniai įėjimai į pastatą. Šlaitas, besileidžiantis į upę, architektams sudarė galimybę dalį pastato „užkasti“ po žeme ir taip apželdinti jo stogą, kurį galima pamatyti nuo didelės pastato terasos. Gaisrinių mašinų garažas, jų plovyklos, persirengimo ir poilsio kambariai, konferencijų salė, valčių elingas prie upės, 60 darbo vietų operatorių salė, informacijos archyvo kambarys – tai ne tik paprastos darbo erdvės – įdomios tikro gyvenimo istorijos čia pasakojamos kasdien.

Lankymo laikas

2017 m. balandžio 22 d. šešt. 13:00–18:00 val.
2017 m. balandžio 23 d. sekm. 13:00–18:00 val.

Ekskursijos vyksta kas 30min. Paskutinė ekskursija šeš. ir sek. 17 val.

Kaip nuvykti?

Artimiausios stotelės – Minties, Šilo tiltas.

Adresas

P. Vileišio g. 20A.

Svarbu

Būtina išankstinė registracija internetu.
  • 30
REGISTRACIJA BAIGĖSI

DĖKOJAME