EN
GRĮŽTI
Nuotr. R. Urbakavičiaus

27. Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras | MKIC

Autoriai

ARCHITEKTAI – „Paleko Arch studija”, R.Palekas, B.Puzonas, A.Palekienė, P.Išora, M.Šiupšinskas, M.Zemlickaitė, L.Sužiedelytė, A.Barzda, J.Garšvaitė, V.Bavarskis, KONSTRUKTORIAI – V.Savin, A.Vaškevičius, 2012 m.

Apie pastatą

Pušyno apsuptyje paskendusiame Vilniaus Saulėtekio slėnyje tako „išaugęs“ MKIC (Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras), aplinkinių jau vadinamas tiesiog VU biblioteka.

Ekspresyvių formų pastato siluetas ir šiuolaikiniai technologiniai sprendimai patraukia žvilgsnį iš toli. Jautriai suplanuota trijų tūrių kompozicija harmoningai įsilieja į pušyną ir išreiškia, jog gamtinė bibliotekos aplinka – viena didžiausių vertybių. Vaizdai pro didžiulius langus natūraliai susilieja su tampa pastato vidaus dalimi, o natūrali šviesa užtvindo vidaus erdves.

Daugybė atvirų knygų lentynų, demokratiška aplinka darbui savarankiškai ar grupėse, visą parą dirbantis pastatas – tai atsakymas į klausimą, kokia gali būti šiuolaikiška biblioteka, kurioje kiltų įkvėpimas mokytis.

Klausydamas audio ekskursijos per savo ausines savarankiškai klaidžiok po pastatą ir pajusk šios bibliotekos dvasią.

Audio ekskursija

Lankymo laikas

2017 m. balandžio 22 d. šešt. 10:00–19:00 val.
2017 m. balandžio 23 d. sekm. 10:00–18:00 val.

Savarankiškas lankymas su audio ekskursija.

Kaip nuvykti?

Artimiausios stotelės – Saulėtekis, Vilniaus universitetas.

Adresas

Saulėtekio al. 5.

Svarbu

Su savimi turėti ausines ir išmanųjį telefoną. Audio ekskursija www.openhousevilnius.lt.

DĖKOJAME