EN
GRĮŽTI
Nuotr. G. Ilgūno

28. Nacionalinė dailės galerija

Autoriai

ARCHITEKTAI – G. Baravykas, V. Vielius, konstruktorius – C. Strimaitis, 1980m. REKONSTRUKCIJOS ARCHITEKTAI: A. Bučas, D. Čaplinskas, G. Kuginis, KONSTRUKTORIUS: D. Bulybenko, 2009 m.

Apie pastatą

Sovietiniais metais iškilusio pastato architektūra savo žavesio nepraranda iki šiol, o prieš septynerius metus po rekonstrukcijos, atsiradę juodieji ekranai, nepaliauja žadinti miestiečių smalsumo. Originalus seno-naujo duetas Nacionalinę dailės galeriją pavertė viena populiariausių sostinės viešųjų erdvių.

Pastato rekonstrukcijos ir išplėtimo projektas išsaugojo pirminę pastato struktūrą, jo įvaizdį bei papildė naujomis formomis ir medžiagomis. Naujasis ansamblis – klasikinės modernios ir naujų technologijų amžiaus architektūros sintezė.

Turbūt daugelis vilniečių yra bent kartą lankęsi galerijos parodose, todėl „Open house Vilnius“ savaitgalio metu Nacionalinė dailės galerija atvers savo nematomą pusę. Užsukite, nes tai – unikali galimybė pamatyti, kaip saugomos Lietuvos meno vertybės, kur alsuoja galerijos „plaučiai“ ir sužinoti, kokią funkciją atlieka paslaptingieji „pastatai-ekranai“ šalia galerijos.

Lankymo laikas

2017 m. balandžio 22 d. šešt. 11:00–16:30 val.
2017 m. balandžio 23 d. sekm. 11:00–16:30 val.

Paskutinė ekskursija šešt. ir sek. 15:30 val.

Kaip nuvykti?

Artimiausia stotelė – Nacionalinė dailės galerija

Adresas

Konstitucijos pr. 22

Svarbu

Ekskursijos vyksta kas 90 min. (1 val. 30 min.)
  • 25

DĖKOJAME