EN
GRĮŽTI
Nuotr, A. Ambraso.

30. Pakrantė – kūrybinių industrijų centras

Autoriai

ARCHITEKTAI – „Ambraso architektų biuras”, KONSTRUKTORIAI – „Constr”, 2013.

Apie pastatą

Nuostabiame pagoniškais vietovardžiais apipintame Vilniaus kraštovaizdyje, antrajame Valakampių paplūdimyje, kur nuo seno iš miesto centro kursuodavo garlaiviai ir dūzgė mikrokurortinis gyvenimas, vietoje buvusios parduotuvės ir troleibusų žiedo yra įsikūręs Pakrantės kūrybinių industrijų centras.

Kurortinė aplinka ir meno kūrimo paslaptingumas buvo pagrindinės inspiracijos projektuojant pastatą. Medžio apdaila vizualiai maskuoja pastatą pušyne, o vienintelis langas akliname pagrindiniame fasade masina lankytoją tarsi pro rakto skylutę pažvelgti į menininkų pasaulį.

Pirmąjame aukšte išmintingai ir funkcionaliai suprojektuotos viešos erdvės kviečia užsukti į universalią parodų salę bei skaityklą. Serpantininiu pandusu nusileidę į rūsį rasite plušančius menininkus, su kuriais vėliau pakilsite į mansardinį aukštą – baltas ir jaukias pušies mediena kvepiančias jų rezidencijas, o iš antrojo aukšto koridoriaus atvirais laiptais akimirksniu galėsite nusileisti tiesiai į Valakampių lankas.

Draugiškas gamtai ir kuklus, Pakrantės menų inkubatorius tapo gyvu ir be galo retu brandžios lietuviškos ekokultūrinės architektūros egzemplioriumi, kuriame kviečiame susitikti su pačia tikriausia pagarba nuostabiai Neries vingio gamtinei aplinkai.

Lankymo laikas

2017 m. balandžio 22 d. šešt. 10:00–19:00 val.
2017 m. balandžio 23 d. sekm. 10:00–18:00 val.

Ekskursijos vyks kas 30 min. Paskutinė ekskursija šeš. 18 val. ir sek. 17 val.

Kaip nuvykti?

Artimiausia stotelė – 2-asis paplūdimys.

Adresas

Meškeriotojų g. 33, Valakampiai.
  • 20

DĖKOJAME