EN
GRĮŽTI
Nuotr. Rūta Kraujutytė

24. LR Sveikatos apsaugos ministerija / Palangos 4 - verslo centras

Autoriai

ARCHITEKTAI – J. Šeibokas, D. M. Mikalauskienė, 1978 m. REKONSTRUKCIJOS ARCHITEKTAI – Senojo miesto architektai, 2016 m.

Apie pastatą

Kviečiame susipažinti su vienu iš kontekstualiausių vėlyvojo modernizmo pavyzdžių Vilniuje. Čia architektas Justinas Šeibokas meistriškai ir kiek avantiūriškai, naudodamas įprastines ir vietines medžiagas, visiškai greta Radvilų rūmų sugebėjo įstatyti, tuo metu, ypač modernų, Ryšių ministerijos kompleksą. Jį sudaro Ryšių ministerija (dabar čia veikia Sveikatos apsaugos ministerija). Centrinės automatinės miesto telefonų stotis ir Ryšių skyrius šiuo metu pritaikyti komercinėms reikmėms. Pastatai savo forma atkartoja senamiesčio posesijas, kurdami vidinį, pusiau atvirą kiemelį, į kurį srautai kreipiami iš Vilniaus ir Palangos gatvių. Visi komplekse esantys pastatai veikė, kaip vientiso didesnio kūno organai.

Ryšių ministerijos, šiuo metu LR Sveikatos apsaugos ministerijos, korpusas lengvai kilstelėtas virš gatvės lygio, o didysis Centrinės automatinės miesto telefonų stoties pastatas stumtelėtas gilyn į sklypą – taip išlaikomas žmogiškas senamiesčio mastelis gatvės išklotinėje. Kaip ir dauguma Justino Šeiboko interjerų taip ir šis pastato klestėjimo laiku pasižymėjo dinamiškumu, kuris kuriamas šviesa, krentančia nuo stoglangių per kelis aukštus žemyn.

Lankymo laikas

2017 m. balandžio 22 d. šešt. 10:00–20:00 val.
2017 m. balandžio 23 d. sekm. 10:00–18:00 val.

Ekskursijos vyksta kas 30 min. Paskutinė ekskursija šeš. 19:15 ir sek. 17:15.

Kaip nuvykti?

Artimiausios stotelės – Jogailos, Islandijos, Centro poliklinika.

Adresas

Vilniaus g. 33 / Palangos g. 4
  • 25

DĖKOJAME