EN
GRĮŽTI
Nuotr. K. Driskiaus

48. Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia ir bernardinių vienuolynas

Autoriai

ARCHITEKTAS – nežinomas, 1594–1629 m., RESTAURACIJA – „Archinova”, 2008 m.

Apie pastatą

Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir bernardinių vienuolyno ansamblis – retas renesansinės architektūros pavyzdys Lietuvoje. XVII a. pr. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kanclerio Leono Sapiegos iniciatyva pastatyta elegantiška bažnyčia tapo Sapiegų šeimos mauzoliejumi.

Sapiegų giminės kripta buvo įrengta garbingiausioje Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios vietoje, po presbiterija. Įprastai lankytojams neprieinamoje patalpoje šiuo metu yra 22 karstai, fundatoriaus ir jo giminaičių sarkofagai, puošti XVII–XX a. pr. audiniais ir giminės atributika.

Šalia bažnyčios esančiuose vienuolyno pastatuose gyveno seserys bernardinės, priėmusios griežtą klauzūrą. Vienuolyno patalpas joms buvo galima palikti tik karo, maro ar gaisro metu. Nors vienuolynas buvo uždarytas ir apleistas, iki šių dienų išlikusios ansamblio architektūros detalės liudija apie uždarą seserų bendruomenės gyvenimą.

Bažnytinio paveldo muziejus, po restauracijos įsikūręs dalyje buvusio vienuolyno patalpų, kviečia praverti šios uždaros erdvės duris Open House Vilnius metu!

Tai išskirtinė galimybė ne tik apžiūrėti muziejaus lankytojams matomas įspūdingas ansamblio erdves, bet ir tas patalpas, kurios liko uždaros iki šių dienų: buvusio vienuolyno koridorius, Sapiegų šeimos kriptą, fundatoriaus herbu papuoštą valgomąjį bei virtuvę su autentišku kaminu.

Lankymo laikas

2018 m. balandžio 28 d. šešt. 10:00–18:00 val.

Ekskursijos vyks kas 30 min., ekskursijos trukmė – 30 min. Paskutinė ekskursija šešt. 17.30 val.

Kaip nuvykti?

Artimiausia stotelė – Dailės akademija.

Adresas

Šv. Mykolo g. 9.

Svarbu

Būtina išankstinė registracija internetu.
  • 30
REGISTRACIJA BAIGĖSI