EN
GRĮŽTI
Nuotr. N. Tukaj

44. Sodros administracinis pastatas (Laisvės pr.)

Autoriai

ARCHITEKTAI – G.Baravykas ir A. G. Gudaitis, KONSTUKTORIUS - V. Segalis. Suprojektuotas 1994 m., baigtas statyti 2002 m.

Apie pastatą

Turbūt daugeliui jūsų vos išgirdus pavadinimą „Sodros“ Vilniaus skyriaus administracinis pastatas mintyse iškyla nuobodžios ir niūrios biurokratijos šventovės vaizdinys. Tačiau tai anaiptol netiesa!

Dviejų simetriškų korpusų, septynių aukštų plokštuminis pastatas, kurio jungiamoji ašis yra neįprastos piltuvo formos kompozicija, neabejotinai yra vienas išskirtiniausių pastatų Karoliniškių mikrorajone. Nors pastatas nuo pat pradžių buvo projektuotas ir statytas būtent „Sodros“ reikmėms, autorius neapsiribojo vien funkcijos išpildymu, bet įterpė ir įdomesnių, akį traukiančių sprendimų, – iš paukščio skrydžio pastatas primena sklendžiančią gulbę, o žvalgantis į neįprastas konstrukcijas, vienoje iš aptarnavimo salių galima pajausti steampunk’o dvasią.

Ekskursijų metu pamatysite įžymųjį „Sodros“ piltuvą iš vidaus, paklaidžiosite rūsių koridoriais. Senajame pastato korpuse pamatysite ne taip seniai pradingusių, bet jau užmirštų reliktų, kurie mena laikus, kai dar nebuvo bankinių kortelių. Lankantis objekte pasigrožėsite Karoliniškių ir Lazdynų panoramomis bei sužinosite, koks galėjo būti kitas Karoliniškių mikrorajono pavadinimas.

Lankymo laikas

2018 m. balandžio 28 d. šešt. 10:00–18:00 val.
2018 m. balandžio 29 d. sekm. 10:00–18:00 val.

Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė - 45 min. Paskutinė ekskursija šešt. 17 val., sekm. 17 val.

Kaip nuvykti?

Artimiausia stotelė - Televizijos bokštas. Nuo ypač patogios viešajam transportui stotelės “Karoliniškės” reikia paeiti ~300 metrų.

Adresas

Laisvės pr. 28
  • 25