EN
Nuotrauka: N.Tukaj

Šiuolaikinio meno centras

Autoriai

ARCHITEKTAS - Vytautas Edmundas Čekanauskas, inž. Romualdas Jakas - 1967 m. REKONSTRUKCIJOS ARCHITEKTAS - Valdas Ozarinskas

Apie pastatą

Pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, dar sovietmečiu iškilę tuometiniai Parodų rūmai šiandien po savo stogu glaudžia Šiuolaikinio meno centrą – didžiausią tokio pobūdžio įstaigą Baltijos šalyse. Specialiai meno parodoms skirtame modernistinės architektūros pastate eksponuojami naujausi užsienio ir Lietuvos kūrėjų šiuolaikinio meno darbai.

„Tuo metu Parodų rūmai buvo labai neįprastos architektūros. Šokiravo plačios vitrinos ir pasažai“, – taip kalbėjo pastato autorius apie šiandienos ryškų ir puikiai atpažįstamą sovietinės Lietuvos architektūros objektą.

Savo forma pastatas atkartoja Vokiečių gatvės linkį, taip suskaidomas jo tūris, suteikiama lengvumo ir įsileidžiama daugiau šviesos. Dėl tokio išskirtinio ir jautraus santykio su aplinka pastatas vertinamas kaip vienas geriausių modernizmo architektūros kūrinių.

Lankymo laikas

2016 m. balandžio 23 d. šešt. 12:00–20:00 val.
2016 m. balandžio 24 d. sekm. 12:00–18:00 val.

Ekskursijos vyks kas pusvalandį. Paskutinės ekskursijos šeš. 19:30 ir sek. 17:30. Visą Open House savaitgalį - nemokamas įėjimas į parodas

Kaip nuvykti?

Artimiausios stotelės - Vingrių, Rotušė

Adresas

Vokiečių g. 2 / Rūdininkų g. 1

Šiame pastate vyksiantys renginiai

Aplankykite ir kitus pastatus

DĖKOJAME