EN
Nuotr.: R. Urbakavičiaus
Nuotr.: R. Urbakavičiaus

LR Vyriausybės rūmai

Autoriai

Architektas – V. E. Čekanauskas, konstruktoriai – J. Marozienė, Č. Gerliakas, 1974 – 1982 m.

Apie pastatą

Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai – vėlyvojo modernizmo architektūros pavyzdys, turintis postmodernistinio stiliaus apraiškų. Ganėtinai kuklus keturių korpusų kompleksas su vidiniu stačiakampio formos kiemu organiškai įsilieja į aplinką.

Šis pastatas – vienas iš svarbiausių ir įdomiausių garsaus Lietuvos architekto Vytauto Edmundo Čekanausko kūrinių, kurį to meto išraiškos priemonėmis autorius siekė priderinti prie buvusių aplinkinių statinių. Iki šių dienų mistika išlieka tai, kaip architektui pavyko įtikinti tuometinę valdžią tokiu kontekstualiu ir iš aplinkos neišsiskiriančiu projektu – Sovietų Sąjungoje Centro komiteto pastatams, siekiant pabrėžti politinę reikšmę, buvo įprasta suteikti aplinkoje ryškiai dominuojantį pavidalą.

Per daug neišsiskiriantį iš senosios Vilniaus miesto aplinkos statinį architektas Maskvoje apgynė tik pasitelkęs ideologiškai sunkiai atremiamą argumentą, kad „CK pastatas turi būti kuklus kaip ir pats Leninas”.

Daugiau nei prieš tris dešimtmečius pastatyto komplekso interjerai – autentiški, išlikę, atspindintys tuo metu vyravusią stilistiką, su jiems pritaikytais unikaliais meno kūriniais. Nepraleisk progos pamatyti viduje esančią slaptą kino salę bei patalpas, kuriose posėdžiauja svarbiausi politikos asmenys!

Lankymo laikas

2016 m. balandžio 23 d. šešt. 10:00–19:00 val.
2016 m. balandžio 24 d. sekm. 10:00–18:00 val.

Ekskursijos vyks kas valandą.
Paskutinė ekskursija šeš. 18.00. ir sek. 17.00.

Kaip nuvykti?

Artimiausia stotelė – Vinco Kudirkos aikštė.

Adresas

Gedimino pr. 11

Svarbu

Lankantis pastate turėti asmens tapatybės dokumentą. Apsilankyti pastate bus galima tik iš anksto užsiregistravus. Registracija baigėsi. Kviečiame apsilankyti kituose programoje dalyvaujančiuose pastatuose!

Aplankykite ir kitus pastatus

DĖKOJAME