EN
Pakrantė Nuotr.: A. Ambraso architektų biuro
Nuotr.: A. Ambraso architektų biuro

Pakrantė - kūrybinių industrijų centras

Autoriai

„Ambraso architektų biuras”, architektai – A. Ambrasas, V. Adamonytė, M. Reklaitis, konstruktoriai – UAB „Constructus“, A. Sabaliauskas, D. Amolevičius, projekto iniciatorius – D. Žakaitis, 2013 m.

Apie pastatą

Nuostabiame pagoniškais vietovardžiais sustiprintame Vilniaus kraštovaizdyje, antrajame Valakampių paplūdimyje, kur nuo seno iš miesto centro kursuodavo garlaiviai ir dūzgė mikrokurortinis gyvenimas, vietoje buvusios parduotuvės ir troleibusų žiedo Vaidilutės gatvės ašyje yra įsikūręs Pakrantės menų inkubatorius.

Kurortinė aplinka ir meno kūrimo paslaptingumas buvo pagrindinės inspiracijos projektuojant pastatą. Medžio apdaila vizualiai maskuoja pastatą pušyne, o vienintelis langas akliname pagrindiniame fasade masina lankytoją tarsi pro rakto skylutę pažvelgti į menininkų pasaulį.

Pirmąjame aukšte išmintingai ir funkcionaliai suprojektuotos viešos erdvės kviečia užsukti į universalią parodų salę bei skaityklą. Serpantininiu pandusu nusileidę į rūsį rasite plušančius menininkus, su kuriais vėliau pakilsite į mansardinį aukštą – baltas ir jaukias pušies mediena kvepiančias jų rezidencijas, o iš antrojo aukšto koridoriaus atvirais laiptais akimirksniu galėsite nusileisti tiesiai į Valakampių lankas.

Draugiškas gamtai ir kuklos, Pakrantės menų inkubatorius tapo gyvu ir be galo retu brandžios lietuviškos ekokultūrinės architektūros egzemplioriumi, kuriame kviečiame susitikti su pačia tikriausia pagarba nuostabiai Neries vingio gamtinei aplinkai.

Lankymo laikas

2016 m. balandžio 23 d. šešt. 10:00–19:00 val.
2016 m. balandžio 24 d. sekm. 10:00–18:00 val.

Ekskursijos vyks kas 30 min.
Paskutinė ekskursija šeš. 18.00 ir sek. 17.00.

Pasivaikščiojimai

2016 m. balandžio 24 d. sekm. 13.30 val.
Pasivaikščiojimas po Pakrantę su architektu Audriumi Ambrasu [Registracija baigėsi]

Kaip nuvykti?

Artimiausia stotelė 2-asis paplūdimys.

Adresas

Vaidilutės g. 79, Valakampiai

Aplankykite ir kitus pastatus

DĖKOJAME