Nuotr.: A. Šapolo

LNDT - Lietuvos Nacionalinis dramos teatras

Autoriai

Rekonstrukcijos architektai – V. ir A. Nasvyčiai, skulptorius – S. Kuzma, konstruktorė – J. Marozienė, inžinierius – V. Anevičius, 1961-1981 m.

Apie pastatą

Kiek kartų praėjote pro Nacionalinį dramos teatrą ir neužsukote į vidų? O gal lankėtės ten daugybę kartų ir seniai svajojote žvilgtelti į užkulisius? Šįkart Mūzos kviečia visus – atraskime teatrą kaip architektūros kūrinį!

1974 metais Vilniuje buvo pastatyti Operos ir baleto teatro rūmai, kurių architektūra puošni, iškilminga, spindi didžiuliai sietynai. Todėl, kai 1981 m. atsivėrė naujo Dramos teatro durys, daugelį nustebino ramus, saikingas, nepompastiškas interjeras. Atsižvelgdami į aplinkos mastelį, autoriai atsisakė tuomet būdingo požiūrio į teatrą, kaip miesto dominantę. Teatras išsiskiria ne savo iškilmingais fasadais, dominuojančiais prospekto išklotinėje, bet įgilintu pagrindiniu įėjimu ir gatvės erdve, prasitęsiančia vestibiulyje – šaligatvio ir vestibiulio grindų lygius skiria vos vienas laiptelis. Vienintelis ekspresyvus akcentas, jau tapęs teatro simboliu – virš įėjimo esanti Stanislovo Kuzmos kalto žalvario skulptūrinė kompozicija „Mūzų šventė“.

Nuosaikumas, ramybė ir kontekstualumas jaučiami ne tik pagrindiniame fasade, bet ir vidinėse teatro erdvėse. Fojė erdvių organizacija, aukščių skirtumai, sukurtos lokalios poilsio zonos – visa tai nurodo į senamiesčio erdvių struktūrą, o interjere vyraujanti santūri kompozicija, detalių užbaigimo paprastumas ir saikingas dekoro elementų naudojimas – siekis neblaškyti ir nestebinti, o skatinti susikaupti, lyg palaipsniui ruoštis spektakliui.

„Modernizmo, kitaip vadinto „tarptautiniu stiliumi“, projektai būdavo jautriai ir savitai įterpiami į esamą urbanistinę situaciją, o vidaus erdvė konstruojama sukuriant demokratiškos, laisvai tekančios erdvės įspūdį“ – prisiminimais apie to laikmečio kūrybą dalinasi architektas V. Nasvytis.


„Open House Vilnius“ savaitgalio metu galėsite sudalyvauti ekskursijose po teatro patalpas, kur patenka tik aktoriai, apšvietėjai, scenos, dekoracijų meistrai ir teatro administracija. Kviečiame pajusti tikrąjį pastato dydį, kuris kartais klaidingai suvokiamas, dėl pastato situacijos, ir susipažinti su teatro „organizmu“ iš vidaus!

Taip pat, kviečiame nepraleisti progos ir sudalyvauti Prisiminimų rytmetyje „Teatro rekonstrukcijos istorijos gyvai“.

Atsispausdink „Instagram” nuotraukose užfiksuotas Open House Vilnius akimirkas nemokamai!

Fasadai, langai, durys – UAB „Schüco Lietuva“

schueco 0408

Ekskursijos

2015 m. balandžio 25 d. šešt. 10:00–15:00 val.
2015 m. balandžio 26 d. sekm. 14:00–17:00 val.

Ekskursijos vyksta kas pusvalandį. Paskutinės ekskursijos pradžia – šeš. 14.00, sek. 16.00.

Specialios ekskursijos

2015 m. balandžio 25 d. šešt. 12:00 val.
Speciali ekskursija LNDT su aktoriumi R. Bagdzevičiumi [Registracija baigėsi]

Kaip nuvykti?

Artimiausia stotelė - Arkikatedra.

Adresas

Gedimino pr. 4

Svarbu

Į „Prisiminimų rytmetį" 26 d. 11 val. registracija nereikalinga.

Į specialią ekskursiją su aktoriumi R.Bagdzevičiumi registracija baigėsi.

Ekskursijos be registracijos - programoje nurodytais laikais.

DĖKOJAME