Nuotrauka: Gintauto Trimako

Fotografo Gintauto Trimako paroda „Išėjimai“ Rupert menų inkubatoriuje

Viso savaitgalio metu kviečiame į Gintauto Trimako fotografijų parodą „IŠĖJIMAI“.

Kurortinė aplinka ir meno kūrimo paslaptingumas buvo pagrindinės Rupert menų inkubatoriaus inspiracijos. Būtent  laiptai – išėjimai, vedantys link jūros, buvo pagrindinis iš mansardinio aukšto vedančių laiptų įkvėpimas.

Fotografijose – originalus Neringos pajūrio vaizdų archyvas.

Dvejus metus iš eilės (2012−2013 m.), rugsėjo mėnesį, fotografas Gintautas as vykdė tęstinį projektą – fotografavo Neringos pajūrio medinius laiptelius. Priėjęs prie laiptų, nukreipdavo kamerą į juos, užlipęs užfiksuodavo tolyn vedantį taką, ir atsigręžęs atgal – jūros pakrantę. Sukaupęs šiuos pasivaikščiojimus žyminčių vaizdų archyvą, atspausdino originalias trijų vaizdų fotografijas. Archyvas autentiškas − taip prieš keletą metų atrodė šie kasdieniai, nepastebimi įrenginiai. Menininko pasivaikščiojimų su fotokamera dėka užfiksuoti kaip serija jie tapo ypatingais pajūrio kultūros objektais, saugotinais kolektyvinėje atmintyje.

Dokumentavimo strategiją šioje serijoje fotografas derina su jį dominančiais fotografijos prigimties tyrinėjimais. Čia atvirai eksponuojama tikroji nufotografuoto vaizdo laikmena – foto plokštelė: jos proporcijos bei fotografo ir žiūrovo žvilgsnį apibrėžiantis rėmas, neslepiama ir mechaniška vaizdų sandūra. Matyti, kad tai ne tikrovės atvaizdai, o suvaldyti kadrai, objektyvo apribota žiūra. Tvarka, kartojimasis, dokumentavimo proceso pėdsakai skatina ne tik gėrėtis nufotografuotais vaizdais ir nespalvotos fotografijos niuansais, bet ir visa tai apmąstyti.

Rupert menų inkubatorius

Renginio laikas

2015 m. balandžio 25 d. šešt. 10:00–19:00 val. 2015 m. balandžio 26 d. sekm. 10:00–19:00 val.

Kaip nuvykti?

Artimiausia stotelė 2-asis paplūdimys.

Adresas

Meškeriotojų g. 33, Valakampiai

Svarbu

Registracija į spec. ekskursiją su A. Ambrasu baigėsi. Ekskursijos be registracijos - programoje nurodytais laikais.

DĖKOJAME