Peršokti į pagrindinį turinį
22

Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai

Autoriai

ARCHITEKTAS – Vytautas Edmundas Čekanauskas
KONSTRUKTORIAI – Janina Marozienė, Česlovas Gerliakas, 1982 m.

Apie pastatą

Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai – vėlyvojo modernizmo architektūros pavyzdys, turintis postmodernistinio stiliaus apraiškų.

Gana kuklus keturių korpusų kompleksas su vidiniu stačiakampio formos kiemu organiškai įsilieja į aplinką. Šis pastatas – vienas iš svarbiausių ir įdomiausių garsaus Lietuvos architekto Vytauto Edmundo Čekanausko kūrinių, kurį to meto išraiškos priemonėmis autorius siekė priderinti prie buvusių aplinkinių statinių.

Iki šių dienų klausimų kelia tai, kaip architektui pavyko įtikinti tuometinę valdžią tokiu kontekstualiu ir iš aplinkos neišsiskiriančiu projektu – siekiant pabrėžti politinę reikšmę Sovietų Sąjungoje Centro komiteto pastatams buvo įprasta suteikti aplinkoje ryškiai dominuojantį pavidalą. Iš senosios Vilniaus miesto aplinkos per daug neišsiskiriančią statinio architektūrą V. E. Čekanauskas Maskvoje apgynė tik pasitelkęs ideologiškai sunkiai atremiamą argumentą, kad „centrinio komiteto pastatas turi būti kuklus kaip ir pats Leninas“.

Daugiau nei prieš tris dešimtmečius pastatyto komplekso išlikę interjerai – autentiški, atspindintys tuo metu vyravusią stilistiką su jiems pritaikytais unikaliais meno kūriniais, kuriuose iki šiol posėdžiauja svarbiausi politikos asmenys.

Lankymo informacija

Š 10:00–20:00 (paskutinė – 19:00)
S 10:00–18:00 (paskutinė – 17:00)
Ekskursijos trukmė – 60 min.
Ekskursijos vyksta kas 30 min.

Tikėtinas lankytojų kiekis: vidutinis

Adresas

  • 25
Grįžti