Peršokti į pagrindinį turinį
16

„D9 – Artsy Office“

Autoriai

ARCHITEKTAS – V. Polozovas 1890 m.
REKONSTRUKCIJOS ARCHITEKTAI – nežinomas 1912 m., Leonardas Vaitys, 1999 m.
INTERJERO ARCHITEKTAI – „IMPLMNT architects“, 2022 m.

Apie pastatą

Dabartinėje A. Domaševičiaus gatvėje pastatytas pastatas ne tik ilgainiui keitė savo funkciją iš pirminės gyvenamosios, bet ir ilgainiui buvo didinamas pristatant naujus priestatus. 2022 m. pastatą įsigijus UAB „D9“, buvo siekiama apjungti skirtingų laikmečių architektūros korpusus ir pritaikyti juos naujai funkcijai – sukurti patogią erdvę biurui ir meno kūrinių eksponavimui, kartu pasakojant ir pastato istoriją.

Senojoje pastato dalyje yra išlikusių eksponuojamų ir užkonservuotų polichromijos – sienų tapybos – pavyzdžių. Patalpos pritaikytos biurams ir meno eksponavimui. Priestato dalyje sukurtas atrijus, jame taip pat reprezentuojami privataus meno fondo „Noewe Foundation“ kūriniai, kuriuos galima stebėti ne tik iš pagrindinės salės erdvės, bet ir iš antro ir trečio aukštų „balkonų“.

Dėl skirtingų statybos laikotarpių laiptinėje galima skaičiuoti aukštų aukščio skirtumus. Apjungtos senoji ir naujoji pastato dalys, kuria patogią ir kokybišką erdvę biurui-muziejui-galerijai, kurių interjero sprendiniai ir išsaugotos autentiškos architektūrinės detalės mena istorijų kupiną šio pastato istoriją ir kviečia pažinti meną.

Lankymo informacija

Š 10:00–20:00 (paskutinė – 19:00)
S 10:00–18:00 (paskutinė – 17:00)
Ekskursijos trukmė – 45 min.
Ekskursijos vyksta kas 30 min.

Tikėtinas lankytojų kiekis: didelis

Adresas

  • 15
Grįžti