Peršokti į pagrindinį turinį

Čekijos Respublikos ambasada

Autoriai

ARCHITEKTAI – “Lennox architekti”, M. Smrčkova, T. Stary, J. Stary, J. Stejskalik, M. Schwarz, INTERJERO DIZAINERIAI – “Qubus Design”, 2004 m.

Apie pastatą

Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje – itin modernus dviejų pastatų kompleksas – puikus šiuolaikinės europietiškos architektūros pavyzdys. Vienas pastato korpusas skirtas reprezentacinei ir administracinei ambasados funkcijoms, o kitame įkurdinta ambasadoriaus rezidencija, du dviaukščiai butai, diplomatinių kurjerių ir svečių patalpos.

Pastato architektūrinėje kompozicijoje daug dėmesio skirta vidinėms ir išorinėms erdvėms, atsižvelgta į skirtingas pastato funkcijas ir tai, kad pastate reprezentacinio pobūdžio renginiai derinami su diplomatų bei svečių apgyvendinimu.

Projektuojant ypatingas dėmesys buvo skiriamas darnai su esama aplinka – augmenijai bei išskirtiniam Žvėryno siluetui. Pagrindinis čekų architektų tikslas buvo gamtovaizdžio akcentus ir pastatų kompleksą sujungti į vientisą kompoziciją. Pamatykite patys, kaip jiems tai pavyko ir kaip atrodo čekų architektūros atspindžiai Vilniuje.

Lankymo informacijaTikėtinas lankytojų kiekis: mažas

Adresas

Grįžti