Peršokti į pagrindinį turinį
Prisidėti prie Open House Vilnius galite ir jūs – renginys laukia savanorių

Prisidėti prie Open House Vilnius galite ir jūs – renginys laukia savanorių

2024 02 22

Atviros architektūros savaitgalis Open House Vilnius, šiais metais vyksiantis gegužės 18–19 d., jau dešimtą kartą atvers paprastai neprieinamų sostinės pastatų duris ir supažindins su išskirtine Vilniaus architektūra. Tapti architektūros šventės dalimi galite ir jūs – Open House Vilnius komanda kviečia prisijungti savanorius.

Šimtai Open House Vilnius savanorių – neatsiejama ir be galo svarbi renginio dalis, nuo kurios ir priklauso jo sėkmė. Vienam savaitgaliui jie tampa renginyje dalyvaujančių pastatų šeimininkais ir veda ekskursijas tūkstančiams lankytojų. Jūs galite būti architektūros šventės dalimi – prisijunkite prie 2024 metų renginio savanorių komandos!

Kaip tapti Open House Vilnius savanoriu?

Tapti Open House Vilnius savanoriu gali visi 20 metų sulaukę žmonės, nepriklausomai nuo veiklos, profesijos ir gyvenamojo miesto – prisidėti prie renginio gali ir su architektūra visai nesusiję miesto gyventojai bei svečiai.

Svarbiausia – įsipareigoti savanoriauti abi renginio dienas ir pasiruošti semtis žinių. Renginio pastatai jau turi mentorius, kurie paruošia ekskursijos (pasakojimo) tekstus, koordinuoja komandą ir supažindina  savanorius su pastatų erdvėmis ir jų istorija.

Savanoris su savo komanda viso festivalio metu yra atsakingas už vieną paskirtą pastatą, kuriame pagal paruoštą medžiagą veda ekskursijas arba koordinuoja lankytojus srautus. Savanoriauti galima ir kitu būdu – prisidedant prie organizacinių darbų renginio metu ir prieš jį.

Galimybė tobulėti

Savanorystė Open House Vilnius dovanoja daugybę galimybių tobulėti. Ruošdami ir patys vesdami ekskursijas savanoriai ne tik susipažįsta su išskirtiniais Vilniaus pastatais ir jų autoriais, sužino įdomių istorijų, pagilina žinias apie architektūrą ir istoriją, bet ir lavina įvairius įgūdžius – nuo viešojo kalbėjimo iki organizacinių gebėjimų.

Tapę savanoriais patirsite ir daugybę pozityvių emocijų, turėsite galimybę dalyvauti bandomosiose ekskursijose, bendrauti su daug smalsių lankytojų, užmegzti naujas pažintis, dalyvauti uždarymo renginyje ir gauti renginio marškinėlius atminčiai.

Savanorio anketą rasite čia. Paraiškų lauksime iki kovo 13 d.

Švęskime architektūrą kartu!

Grįžti