GRĮŽTI

„Open House Vilnius“ kviečia į virtualų architektūros festivalį: keliausime nuo Santjago iki Taipėjaus

Lapkričio 13, 2020

Architektūros savaitgalio „Open House Vilnius“ organizatoriai lapkričio 14–15 dienomis kviečia į pirmą kartą vykstantį virtualų „Open House Worldwide“ festivalį. Festivalis vyks visą savaitgalį nepertraukiamai – net 48 valandas, jame savo programas pristatys daugiau nei 40 miestų. Transliaciją galima bus stebėti Open House Worldwide tinklapyje www.openhouseworldwide.org.

Phineas Harperis, vadovaujantis organizacijai „Open City“ Londone, kuri taip pat administruoja „Open House Worldwide“ tinklą sako:

„Open House egzistuoja tam, kad miestai visame pasaulyje nuo Santjago iki Taipėjaus būtų atviresni, labiau prieinami ir teisingi. Šiais iššūkių kupinais metais, „Open House“ bendruomenė sutelkė jėgas kuriant jungtinį, virtualų festivalį, su precedento neturinčios programos transliacija iš visų tinkle esančių miestų.“

Gausią virtualaus festivalio programą sudaro 50 renginių, kurie suskirstyti į septynias kategorijas: „Klimato krizė“, „Dizainas pasaulyje“, „Paveldas“, „Infrastruktūra ir mobilumas“, „Viešosios erdvės“, „Socialinis gyvenimas“ ir „Vienodų galimybių apgyvendinimas“. Programoje – „Open House“ tinkle esančių miestų vaizdo pasakojimai apie vietos architektūrą, virtualios ekskursijos po įdomiausius objektus, paskaitos ir gyvai transliuojamos diskusijos aktualiais architektūros ir urbanistikos klausimais.

„Open House Vilnius“ tarptautinio festivalio programoje dalyvauja „Paveldo“ kategorijoje, ir tarptautinei auditorijai pristatys keturis Vilniaus vėlyvojo modernizmo pavyzdžius, per pastaruosius metus sulaukusius ypatingo „Open House Vilnius“ lankytojų dėmesio. Tai – Kompozitorių sąjungos pastatas su gyvenamųjų namų kvartalu, Lietuvos kooperatyvų sąjungos administracinis pastatas, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir Lietuvos Respublikos Seimo rūmai. Apie šiuos pastatus vaizdo siužetuose pasakos architektūros istorikė Marija Drėmaitė, architektas ir  dėstytojas Tomas Grunskis bei architektė ir dėstytoja Lada Markejevaitė. Pasakojimus papildys neseniai viešumoje pristatyto projekto „Šokis plius miestas“ klipai.

„Šis renginys yra ne tik galimybė virtualiai susipažinti su skirtingais pasaulio miestais ir jų architektūra, bet taip pat leidžia aiškiau pamatyti ir užčiuopti, kokie urbanistiniai ir architektūriniai klausimai šiuo metu rūpi pasauliui. Tai gali padėti ir mums reflektuoti Vilnių globaliame kontekste ir įsivertinti, kokios pasaulio aktualijos svarbios mums, ir kaip į jas reaguojame.“

–sako „Open House Vilnius“ programą festivaliui sudariusi ir prodiusavusi Sandra Šlepikaitė. 

„Open House Worldwide“ yra tinklas vienijantis „Open House“ organizacijas visame pasaulyje. „Open House“ festivalis pirmą kartą buvo surengtas 1992 m. Londone, jo įkūrėja yra Victoria Thornton. „Open House Worldwide“ tinklas įkurtas 2010 m. ir šiandien jungia narius iš šešių žemynų, 43 miestų, „Open House“ renginiuose kasmet dalyvauja šimtai tūkstančių žmonių. „Open House Worldwide“ yra administruojamas „Open City“ – nevyriausybinė organizacijos Jungtinėje Karalystėje.

„Open House Vilnius“ – atviros architektūros savaitgalis, organizuojamas Vilniuje,  „Open House Worldwide“ tinklui priklauso nuo 2015 m. Festivalio metu duris atveria Vilniaus pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms. Pastatuose vyksta ekskursijos, jas veda gidai-savanoriai, jų architektai bei pastatų atstovai. „Open House Vilnius“ organizuoja savanoriška, nevyriausybinė ir ne pelno siekianti viešoji įstaiga „Architektūros fondas“, strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.

GRĮŽTI GRĮŽTI Į VIRŠŲ