EN
GRĮŽTI
Nuotr.: A.Ambrasas

15. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (Vileišių rūmai)

Autoriai

ARCHITEKTAS – A. Kleinas, 1906m., REKONSTRUKCIJA – I. Staniūnienė, 1992 m., A. ir A. Gvildžiai, 2006 m.

Apie pastatą

Neobarokiniai Petro Vileišio rūmai, pastatyti XX a. pr., glaudžiasi Neries upės terasoje, žalumos apsuptyje, šalia ištaigingos Šv. Petro ir Povilo bažnyčios.

Įžengus į aptvertą rūmų teritoriją, prieš akis atsiskleidžia įstabus neobarokinių rūmų kompleksas. Puošnus pagrindinio pastato fasadas intriguoja pamatyti vidų, o jame – prabangus interjeras ir  daugybė autentiškų detalių – nuo durų iki koklinių krosnių bei kalto metalo šviestuvų.

Novatoriškais sprendimais P. Vileišio rezidencija išsiskyrė iš kitų to meto statinių – ponia Vileišienė pirmoji Vilniuje turėjo savo nuosavą vonią, pastatuose netgi buvo įrengta elektros instaliacija.

Praėjus daugiau nei šimtmečiui, išskirtinio grožio rūmai vis dar traukia praeivių akį, o juose įsikūręs Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas savo misija ne taip ir skiriasi nuo Petro Vileišio anuomet puoselėtų lietuvybės idėjų.

Lankymo laikas

šešt. 10:00–18:00 val.
sekm. 10:00–19:00 val.

Ekskursijos vyksta kas 15–30 min., ekskursijos trukmė - 45 min., pertrauka šešt. 15-17 h., paskutinė ekskursija šešt. 19.15 ir sekm. 17.15.

Kaip nuvykti?

Artimiausios stotelės – Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Leono Sapiegos.

Adresas

Antakalnio g. 6
  • 25